Meniu Uždaryti meniu
Pradėk sportuoti!

Motyvacija sportuoti: Štai 7 priežastys, kodėl verta pradėti sportuoti jau dabar

workout

Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris nenorėtų geriau jaustis, būti energingesniu ar netgi pailginti savo gyvenimo metus? Nuo seno visi žino, kad atsakymas slypi mankštoje. Reguliariai atliekami fiziniai pratimai stiprina sveikatą, gerina gyvenimo kokybę, sukuria geresnę nuotaiką ,pagerina tarpasmeninius santykius bei seksualinio gyvenimo kokybę.

Sportuoti galite pradėti bet kokiame amžiuje nepriklausomai nuo lyties ar fizinio stiprumo.Bet ką daryti, jei visa tai suprantate, bet vis tiek neatsiranda motyvacija sportuoti?Motyvacija sportuoti: Štai 7 priežastys, kodėl verta pradėti sportuoti jau dabar
1. Nesate patenkintas savo dabartiniu svoriu? Fiziniai pratimai padeda kontroliuoti svorį. Teisingai sudarius treniruočių programą, galima tiek numesti, tiek priaugti svorio. Sportuodami sudeginsite kalorijas, sustandrinsite raumenis ir galėsite džiaugtis pagražėjusiomis kūno formomis.2. O gal nerimaujate dėl širdies ligų? Norite sumažinti aukštą kraujospūdį? Nesvarbu kiek šiuo metu sveriate, aktyvumas padidina didelio tankumo lipoproteinų (High-density lipoprotein, HDL) arba „gerojo“ cholesterolio kiekį, taip sumažindamas nesveikų trigliceridų kiekį. Sportas padeda kraujui tinkamai funkcionuoti organizme, o tai sumažina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Reguliarus sportas gali užskirsti kelią arba padėti normalizuoti įvairias sveikatos problemas, tokias kaip insultas, metabolinis sindromas, II tipo diabetas, depresija, tam tikros vėžinių susirgimų formos, artritas bei kritimų pasekmės.3. Gal jus slegia prasta nuotaika? Galbūt Jums reikia atsipalaiduoti po streso kupinos dienos? Jums padės treniruotė sporto salėje. Sportuodami stimuliuojate įvairius cheminius elementus smegenyse, kurie padeda Jums jaustis laimingesniais ir atsipalaidavusiais. Taip pat būsite daugiau patenkinti savo išvaizda ir pačiu savimi, padidės pasitikėjimas savim ir savo jėgomis – puiki motyvacija sportuoti, ar ne?4. Ar dažnai jaučiatės išsekę po nesibaigiančių darbų? Reguliarus sportavimas gali padidinti raumenų stiprumą bei pagerinti ištvermę. Mankštinantis į audinius patenka daugiau deguonies bei maistinių medžiagų. Taip širdies ir kraujagyslių sistema veiktia efektyviau. O kuo efektyviau dirbs Jūsų širdis ir plaučiai, tuo daugiau energijos turėsite kasdieniuose darbuose.5. O gal Jus kankina nemiga ar Jums tiesiog sunku užmigti? O galbūt naktį vis prabundate? Reguliari mankšta gali padėti greičiau užmigti ir pagerinti miego kokybę. Tačiau nerekomenduojame sportuoti prieš einant miegoti, nes galite jaustis per daug energingi ir negalėsite lengvai užmigti.6. Ar jaučiatės per daug pavargę arba netinkamos fizinės formos, kas trukdo mėgautis fiziniu artumu? Reguliarus sportavimas gali padėti Jums jaustis energingesniais, gražesniais ir taip pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę. Moterims fizinis aktyvumas dažnai sukelia didesnį susijaudinimą. Na, o vyrams, motyvacija sportuoti turėtų būti dar didesnė: reguliariai sportuojant nesiskųsite erekcijos sutrikimu, kas dažnai nutinka nesportuojantiems, suglebusiems vyriškosios lyties atstovams.7. O gal tik ieškote kaip smagiai praleisti laiką? Tam puikus būdas gali būti sportavimas salėje, kur galite susirasti bendraminčių, draugų , pagerinti savo socialinį gyvenimą. Taip Jūs galite atsipalaiduoti, mėgautis pačiu sportavimo procesu, kuris padeda jaustis laimingesniais. Fizinis aktyvumas taip pat gali padėti palaikyti geresnius santykius su šeimos nariais , draugais, bendradarbiais, kaimynais.Ar manai, kad esi vertas geresnės gyvenimo kokybės?Nedelsk, pradėk dabar.

Comments are closed.